ТЦ Аракс ТЦ 4room
+38 (063) 434 42 50 comodos.shop@gmail.com
Заказать просчёт

Інструкції

Правила експлуатації корпусних меблів і гарантійні
зобов’язання

(додаток до Договору купівлі-продажу № _________ від «___» _______ 201__ р.)
Дякуємо Вам за покупку і сподіваємось, що вона тривалий час буде
приносити Вам задоволення!
Ви придбали виріб, котрий виготовлено за індивідуальним проектом, згідно
розмірів приміщення та Ваших побажань, узгоджених з дизайнером. Ми впевнені,
що Ви отримаєте високоякісну продукцію торгової марки «COMODOS», котра буде
зручна в експлуатації та матиме достойний вигляд. При дбайливому ставленні і правильній експлуатації Ваші меблі надовго збережуть свій гарний зовнішній вигляд і справну роботу вбудованих механізмів. Уважно прочитайте цю інструкцію — це допоможе Вам уникнути неприємних наслідків неправильної експлуатації меблів.

1. Загальні правила експлуатації корпусних меблів.

1.1. Загальні положення
1.1.1. Назва, основні характеристики меблів (Виробів), матеріали та меблеві складові вказуються в Договорі купівлі-продажу та Додатках.
1.1.2. Після зняття упаковки деякий час можлива наявність запаху — це не небезпечно для здоров’я. Матеріали, які використовуються для виготовлення меблів, сертифіковані на відповідність екологічної безпеки відповідно до міжнародних стандартів.
1.1.3. Якщо доставка Ваших меблів проводилася в умовах мінусової температури, в приміщенні необхідно відразу протерти меблі чистою сухою м’якою тканиною як зовні, так і всередині, для видалення утвореного конденсату.
1.1.4 Кожен предмет меблів призначений для певної мети використання, тому варто користуватись меблевим виробом згідно його функціонального призначення.
1.1.5. Меблі повинні встановлюватись на рівну підлогу, допускається перекіс 1 см на 1 метр погонний.
1.1.6. Меблевий виріб встановлюється у порожньому вигляді, тому після того, як його навантажать, він приймає форму нерівностей підлоги та стін приміщення. Стійки та полиці можуть деформуватись під впливом ваги, а регулювання фасадів можуть бути порушені.
1.1.7. При використанні меблевих виробів не слід застосовувати надмірні зусилля для відкриття дверей, висувних ящиків та інших рухомих частин.
1.1.8. Для уникнення перекосів дверей та ящиків виробу, їх рекомендовано тримати закритими.
1.1.9. Пам’ятайте, що більшість дверей шаф та тумб меблів можуть відкриватись на кут не більше 110 градусів. Будьте обережні: при спробі відкрити двері на більший кут петлі можуть вийти з ладу.
1.1.10. Масу тіла людини здатні витримувати тільки спеціально проектовані для цього вироби та елементи, наприклад тумби з сидінням, підставки для ніг, ліжка.
1.1.11. Всі інші елементи – полиці, стінки та інші проектуються спеціально для зберігання певних речей. Навантажувати їх більше, ніж розраховано при проектуванні заборонено.
1.1.12. При використанні слід час від часу перевіряти відсутність послаблення кріплень.
1.1.13. Самостійний демонтаж та установка ящика може призвести до виходу з ладу механізму направляючих.
1.1.14. Не переміщуйте меблі в навантаженому стані. Після переміщення необхідно відрегулювати петлі, якщо є розпашні фасади.
1.1.15. Різкі рухи і удари по виробу можуть спричинити порушення монтажних регулювань і виривання елементів кріплення з панелей.
1.1.16. Не перевантажуйте полиці та ящики понад передбачену вагу. Речі і предмети слід розміщувати всередині модулів таким чином, щоб забезпечити рівномірного розподілу навантаження по всій наявній площі та забезпечити рівновагу ковзаючих частин.
1.1.17. Речі на полицях рекомендовано розміщувати за принципом: найбільш важкі – ближче до країв (опор), легші – ближче до центру.
1.1.18. Високі елементи (пенали, багатоярусні шафи і т.д.) рекомендовано більше навантажувати в нижніх секціях для забезпечення більшої стійкості цих елементів.
1.1.19. При експлуатації корпусних меблів не допускається статичне вертикальне навантаження (особливо з докладанням зусилля до однієї точки).
1.1.20. Більшість меблів піддається механічним пошкодженням. Будьте обережні, присуваючи стільці до столу, щоб не пошкодити ніжки або бокові стойки меблів.
1.1.21. Правила не містять інформацію стосовно вбудованої побутової техніки, котра може встановлюватись при виготовленні меблів. Правила експлуатації вбудованої побутової техніки регулюються окремими документами та гарантійними умовами.
Оскільки меблеві вироби чутливі до світла, вологи, сухості, тепла та холоду, рекомендовано уникати тривалого впливу на них одного чи декількох вище вказаних факторів, оскільки це може викликати небажані зміни зовнішнього вигляду меблів, їх міцності, призвести до прискореного старіння покриття, короблення та деформації елементів та деталей.

2. Умови навколишнього середовища

2.1. Необхідно знати, що умови навколишнього середовища і кліматичні характеристики самим прямим чином впливають на стан Ваших меблів: зовнішній вигляд, якісні та експлуатаційні характеристики.
2.2. Щоб уникнути прискореного старіння лакофарбового покриття, викривлення і деформації меблевих елементів, необхідно дотримуватися певних умов впливу одного або декількох наступних факторів: світло, вологість, температура.
2.2.1. Світло:
— не допускайте прямого впливу сонячних променів на меблі. Тривалий прямий вплив сонячних променів на деякі ділянки може викликати зміну кольору деяких ділянок меблів. В результаті, при заміні або додаванні деяких елементів в готовий виріб, можливі видимі відмінності в кольорі, що не враховується ознакою неякісних меблів. Ця відмінність стане менш помітною з плином часу.
2.2.2. Вологість:
— 45-60% — рекомендована відносна вологість в місці знаходження меблевого виробу. Наявність підвищеної вологості в приміщенні, де знаходиться виріб, з часом позначиться на цілісності меблевих елементів або їх окремих частин. Знижена вологість також несприятливо впливає на стан меблів. Для створення сприятливої атмосфери для меблів необхідно нормалізувати відносну вологість — цього можна досягти, використовуючи осушувачі або зволожувачі повітря. Поверхню меблів необхідно завжди утримувати в сухому стані.
2.2.3. Температура:
— висока або низька температура, а також її раптові перепади можуть серйозно пошкодити меблевий виріб або його окремі частини. Рекомендована температура повітря для зберігання і експлуатації меблів від +18 С до +30 С. Уникайте контакту з меблями гарячих предметів (гарячі: праска, каструля, сковорода і т.д.) або тривалої дії випромінювань, які викликають нагрівання (світло потужних ламп, неекрановані мікрохвильові випромінювачі і т.д.).
— елементи кухонних меблів, розташовані поблизу газової або електричної плити «соло» (що не вбудовується), схильні до підвищеного теплового навантаження, тому рекомендується відокремлювати їх від джерел тепла відповідними теплоізоляційними матеріалами. У кухонні меблі рекомендується встановлювати спеціалізовану вбудовану техніку.

3. Вплив агресивних середовищ та абразивні матеріали.

3.1. Недопустимо потрапляння на лакові поверхні рідин, що розчиняють лакофарбові плівки (спирт, ацетон, бензин та ін.). В жодному разі не допускайте впливу на меблеві вироби агресивних рідин (кислот, лугів, масел, розчинників і т.д.), котрі містять такі рідини чи їх випаровування. Подібні речовини і сполуки є хімічно активними – реакція з ними спричинить негативні наслідки для вашого майна чи навіть здоров’я.
3.2. Слід оберігати поверхні меблів та їх конструктивні елементи від механічних пошкоджень, котрі можуть бути спричинені впливом твердих предметів, абразивних порошків, а також надмірними фізичними навантаженнями.
Недотримання всіх вищевказаних рекомендацій приводить до передчасного
старіння меблів.

4. Рекомендації по догляду за різними матеріалами.

4.1. Загальні положення
4.1.1. Догляд за меблями слід здійснювати з застосуванням тільки якісних засобів. Спеціально призначеними для цього чистячими та поліруючими засобами згідно з доданими інструкціями виробників про способи та сферу їх застосування (поверхні, матеріали).
4.1.2. На сьогодні на ринку представлені спеціальні засоби для очистки в достатньо широкому асортименті. Крім належних очисних якостей, вони мають поліруючі, захисні, консервуючі, ароматизуючі та інші корисні властивості. Рекомендуємо чистити та доглядати за меблями за допомогою засобів, що містять віск. Якщо це підходить для даної поверхні, та уникати абразиву, засобів з кислотно-лужними, спиртовими добавками та розчинниками.
4.1.3. При відсутності спеціальних засобів допускається догляд (чистка) із застосуванням невеликої кількості водного розчину та нейтрального мийного засобу (наприклад, 2%- мийний засіб, 98%- вода). При цьому, для поліровки (обробки) кухонних меблів не можна застосовувати поліролі (інші продукти побутової хімії), які протипоказані по контактах з харчовими продуктами – уважно ознайомтесь з інструкцією.
4.1.4. Пил з поверхонь видаляється чистою, сухою і м’якою тканиною (фланель, сукно, плюш і т.д.), змоченою і добре віджатою перед використанням.
4.1.5. Завжди ретельно висушуйте (протирайте сухою тканиною) змочені ділянки після закінчення чищення. Хорошою альтернативою є систематичне сухе чищення за допомогою пилососа, обладнаного насадкою типу «м’яка щітка». Відповідно, небажане застосування твердих засобів при чищенні, таких як: скребки, губки з робочим покриттям з твердого пластикового або металевого волокноподібного
матеріалу.
4.1.6. Рекомендується очищати будь-яку частину меблів якнайскоріше після того, як вона забруднилася. Якщо Ви залишаєте забруднення на деякий час, то помітно підвищується небезпека утворення потьоків, плям і ушкоджень меблевих виробів і їх частин.
4.1.7. Неполіровані меблі при сильному забрудненні можна помити теплою мильною водою і досуха витерти. Не користуйтеся для догляду за такими меблями поліруючими засобами, на матовій поверхні вони залишать жирні плями, які важко потім видалити.
4.1.8. Щоб очистити лаковані і поліровані меблі підійдуть засоби що містять віск, для цього нанесіть на меблі і дайте підсохнути, а потім натріть вовняною ганчіркою.
4. 2. Умови експлуатації та догляду за корпусами
4.2.1. Для правильної експлуатації меблів предмети всередині шаф, колонок, тумб, вбудованих поворотно-висувних механізмів і висувних ящиків необхідно розміщувати рівномірно для оптимального розподілу навантаження. Речі на полицях рекомендується розміщувати за принципом: найбільш важкі — ближче до країв (опор), легші — ближче до центру.
4.2.2. Не допускається навантаження (особливо нерівномірне):
— на дно ящиків і полиці навісних шаф — більше 10 кг;
— для ящиків із застосуванням механізму висунення «мета бокс» — більше 15 кг;
— для ящиків із застосуванням механізму плавного висунення «тандем бокс» — більше 25 кг;
— на одну навісну шафу — більше 15 кг.
4.2.3. Надмірне навантаження на шафи може привести до їх деформації і втрати їх початкових споживчих якостей.
4.2.4. Двері меблів слід тримати в закритому положенні для запобігання передчасного зносу петель і зменшення травматизму.
4.2.5. Як зовні, так і всередині корпуси можна чистити вологими тканинами із застосуванням господарського мила з подальшим протиранням насухо.
Максимально обмежити контакт з водою. Не застосовувати при цьому ефір, ацетон, бензин і інші розчинники, абразивні миючі засоби.
4.2.6. При заміні або додаванні деяких елементів в гарнітур, можливі видимі відмінності в кольорі, що не є ознакою неякісних меблів.
4.3. Умови експлуатації та догляду за фасадами з натурального дерева.
4.3.1. Слід пам’ятати, що елементи меблів, виготовлені з натурального дерева, з часом можуть змінити зовнішній вигляд не тільки під впливом навколишнього середовища, але й від того, як ретельно і за допомогою яких засобів Ви будете за ними доглядати.
4.3.2. Кухонні меблі з натурального дерева слід експлуатувати в приміщеннях, що мають опалення та вентиляцію, при температурі не нижче + 18 ° C і не вище + 30 ° C і відносній вологості повітря 45 -60%. Істотні відхилення від зазначених режимів призводять до значного погіршення споживчих якостей меблів. Зниження рівня вологості нижче 45% може привести до всихання дерева і утворення дрібних тріщин. Підвищення вологості призводить до зворотного ефекту — дерево злегка розбухає і шви розходяться.
4.3.3. Не слід розташовувати меблі з масиву натурального дерева безпосередньо на підлоги що обігріваються.
4.3.4. Фасади з натурального дерева слід оберігати від потрапляння на них будь-яких агресивних рідин (розчинників, бензину, кислот, ацетону та ін.).
4.3.5. Не слід використовувати для догляду засоби, що володіють абразивними властивостями, миючі засоби, сильні розчинники та кислоти, а також губки з жорсткими покриттями (з металевою або пластиковою стружкою) при чищенні фасадів, карнизів і декоративних боковин. Періодично протирайте поверхні м’якою тканиною з обов’язковим використанням засобів для чищення, спеціально призначених для догляду за виробами з натурального дерева (масиву). Очищення дерев’яних фасадів зазвичай виконується нейтральними миючими засобами, які розкладаються у воді. При відсутності спеціальних засобів допускається чистка з застосуванням невеликої кількості водного розчину нейтрального миючого засобу (співвідношення 98% — вода, 2% — миючий засіб). У разі стійких забруднень рекомендується використовувати спеціальні очищувачі, які в даний час надані в досить широкому асортименті і крім належних очищаючих якостей, володіють поліруючим, захисним, консервуючим, ароматизуючим і іншими корисними властивостями.
4.3.6. Рекомендується застосування спеціальних розчинів для меблів з захисним воском і поліролей для дерева, які не мають протипоказань за контактами з харчовими продуктами. Серветки для догляду (тканина) не повинні містити в своєму складі будь-яких агресивних хімічних речовин, сполук і вкраплень абразивних матеріалів та елементів.
4.3.7. При попаданні на поверхні з натурального дерева рідини, слід негайно промокнути цю рідину всмоктуючою тканиною або губкою і витерти насухо м’якою тканиною, після цього можна протерти поверхню серветкою з використанням засобу по догляду за меблями. При очищенні фасадів слід витирати в напрямку малюнка деревини, видаляючи таким чином бруд з пор деревини.
4.3.8. Поверхні з натурального дерева слід оберігати від ударів, прямого сонячного впливу і дії гострих предметів.
4.3.9. При заміні або додаванні деяких елементів в гарнітур, можливі видимі відмінності в кольорі, що не є ознакою неякісних меблів. Дана відмінність стане менш помітним з плином часу.
4.4. Умови експлуатації та догляду за фасадами МДФ з лакофарбовими поверхнями
4.4.1. Лакофарбове покриття фасадів МДФ досягає повної міцності через 21 (двадцять один) день після його нанесення.
4.4.2. Не рекомендується знімати захисну плівку з фасадів, покритих глянцевою плівкою, до закінчення процесу установки меблів.
4.4.3. Лакофарбові поверхні, фасади зі вставками з лакофарбових поверхонь слід оберігати від потрапляння на них будь-яких агресивних рідин (розчинників, бензину, кислот, ацетону та ін.).
4.4.4. Не слід використовувати для догляду засоби, що володіють абразивними властивостями, миючі засоби, сильні розчинники та кислоти, а також губки з жорсткими покриттями (з металевою або пластиковою стружкою) при чищенні фасадів, карнизів і декоративних боковин.
4.4.5. Не використовуйте для догляду миючі засоби які містять хлор, сильні розчинники та кислоти.
4.4.6. Лакофарбові поверхні слід оберігати від ударів і дії гострих предметів.
4.4.7. Не допускати прямого впливу сонячних променів.
4.4.8. Періодично протирайте поверхні м’якою тканиною з обов’язковим використанням засобів для чищення, спеціально призначених для догляду за виробами. Серветки (тканина) не повинні містити в своєму складі будь-яких
агресивних хімічних речовин, сполук і вкраплень абразивних матеріалів та елементів.
4.4.9. Можливе застосування поліролей для лакованих поверхонь меблів, які, як правило, володіють і чистячими властивостями. При цьому для полірування кухонних меблів не можна застосовувати поліролі які мають протипоказання при контактах з продуктами.
4.4.10. При потраплянні на лакофарбові поверхні рідини, негайно промокніть цю рідину всмоктуючою тканиною або губкою і витріть насухо м’якою тканиною.
4.4.11. У разі заміни або додавання нових компонентів в інтер’єр з одних і тих же колекцій в різні моменти часу, а також з різних партій, може виникнути кольорова відмінність фасадів. Дана відмінність не може вважатися ознакою низької якості меблів. Як правило, вона стає менш помітною з плином часу і є абсолютно природною.
4.5. Умови по експлуатації та догляду за фасадами кухні і іншими поверхнями покритими шпоном і лакованими поверхнями
4.5.1. Фасади і інші поверхні, покриті шпоном не можна:
— розташовувати на відстані менше метра від опалювальних приладів;
— допускати до зберігання та експлуатації в приміщеннях з різкими перепадами температури. Оптимальна температура в приміщенні має перебувати в діапазоні від + 18 ° С до + 30 ° С, допустимий діапазон вологості — 45- 60%.
4.5.2. По можливості необхідно виключити вплив прямих сонячних променів, здатних привести до зміни кольору фасаду та інших поверхонь меблів і навіть деформації деталей.
4.5.3. Виключіть механічні пошкодження поверхонь предметами, які здатні залишити подряпини.
4.5.4. Уникайте контакту поверхні з гарячими предметами.
4.5.5. Для догляду за шпонованими меблями з МДФ не можна використовувати засоби, які містять хлорні розчини, кислоти, розчинники, пральні порошки. Вибираючи засіб для догляду, ознайомтеся з інструкцією і переконайтеся в тому, що воно не містить абразивних та агресивних речовин. У складі поліролей і очищувачів зверніть увагу на наступні речовини:
— віск буде утворювати на поверхні непомітну плівку, що запобігає осідання пилу. Так само він буде працювати як антистатик і антисептик.
— силікон додасть покриттю блиск і вологостійкість.
— масляна основа надає блиск, приховує потертості і подряпини.
4.5.6. Поверхні, покриті шпоном з часом, можуть змінювати зовнішній вигляд не тільки в залежності від кліматичних характеристик і умов навколишнього середовища, а й від того, як за ними доглядав власник.
4.5.7. Зміна текстури, дрібні відхилення кольору і природні вікові вади шпону цінних порід деревини не є дефектом, а навпаки підтвердженням природного характеру дерева.
4.5.8. Причиною кольорових відхилень покритих шпоном частин меблів є різна здатність деревини абсорбувати оздоблювальний матеріал.
4.5.9. Пил з деталей, покритих шпоном необхідно видаляти м’якою, чистою і сухою ганчіркою для витирання пилу. Шпон протирають м’якою тканиною у напрямку волокон.
4.5.10. При сильному забрудненні використовуйте чистячі засоби, призначені для меблів, поверхня яких оброблена усіма видами лаків. При їх використанні дійте згідно інструкції, зазначеної на придбаному засобі.
4.5.11. Категорично забороняється навіть випадкове використання миючих рідин або абразивних порошків, які можуть вступити в хімічну взаємодію з деталями, покритими шпоном, прискорюючи, таким чином, старіння, а так само використовувати хімічні розчинники (трихлоретилен, ацетон, бензин і т.д.).
4.5.12. Фасади і інші поверхні, покриті шпоном не повинні знаходитися в прямому контакті з водою, або не повинні бути розміщені у вологому середовищі.
4.5.13. Фасади і інші поверхні, покриті шпоном, не можна протирати вологою ганчіркою.
4.5.14. Категорично неприпустимо застосування твердих пристосувань (губки з робочим покриттям з пластикового або металевого волокнистого матеріалу) при чищенні покритих шпоном поверхонь.
4.5.15. Застосовуйте спеціальні засоби для догляду за лакованими поверхнями покритими шпоном.
4.5.16. Не вважається браком, коли вертикальні і поперечні покриті шпоном деталі меблів мають різний відтінок, так як шпон виготовлений з натурального матеріалу, який має відмінності по відтінку від «народження» це по-перше, і по-друге, є ефект нерівномірного відображення світла. Якщо при яскравому світлі Вам здається, що вертикальні елементи світліше, ніж горизонтальні, то поклавши деталь на бік, отримаєте відтінок деталі прямо протилежний. Деталі меблів, покриті шпоном цінних порід деревини, природно, несуть в собі особливості будови цієї деревини. Що, загалом, в ній і цінується. Натуральний малюнок і відтінок, створений живою природою і в світі немає двох однакових малюнків шпону.
4.5.17. Є прості та ефективні рішення для чищення та догляду за шпонованими меблями:
4.5.17.1. Регулярно добре протирайте поверхню шпона тканиною. Пил, залишений на меблях, може завдати шкоди поверхні. Частинки пилу, з’єднуючись одна з одною, можуть подряпати меблі під час полірування.
4.5.17.2. Для чищення шпонованной поверхні використовуйте злегка вологу ганчірку, змочену в теплій воді з розчином відповідного миючого засобу для меблів. Не розливайте воду на меблі: через велику кількість води на поверхні шпону він набухає і відшаровується від основи, до якої приклеєний. Залишки розчину на поверхні меблів потрібно прибрати за допомогою чистої злегка вологої ганчірки, а поверхню ретельно насухо протерти м’якою тканиною.
4.5.18. «Полірування меблів з шпону».
Обробляйте вашу шпоновану мебель меблевою поліролью, розробленим для виробів з масиву дерева. Масло, що входить до складу поліролю, вимиває більшу частину бруду і різних залишків з поверхні шпону. Хоча масло і вбирається в шпон, його не так багато, щоб проникати вглиб дерева. Воно не шкодить шпонованим меблям. Не розпилюйте поліроль прямо на шпон, спочатку на тканину, якою ви будете його чистити.
4.5.18.1. Візьміть вологу м’яку бавовняну тканину. Протріть шпон у напрямку вздовж деревних волокон.
4.5.18.2. Витріть поверхню шпону, поки вона не стане остаточно сухою. Для її очищення нанесіть засіб для миття вікон на поверхню шпону, він не псує полірування і не залишає розводів на меблях.
4.5.18.3. Витріть поверхню шпону по напряму уздовж деревних волокон іншою чистою бавовняною ганчіркою.
4.5.18.4. Нанесіть високоякісний рідкий поліроль на шпоновану поверхню. Втирайте її у напрямку деревних волокон, використовуючи ганчірку з мікрофібри.
4.6. Рекомендації по експлуатації і догляду за стільницями з акрилового каменю.
Стільниці зі штучного каменю слід протирати мильним розчином і м’якими ганчірками, так як цей матеріал досить м’який, і його можна легко подряпати. Проводити очищення необхідно завжди тільки круговими рухами.
4.6.1. Запобіжні заходи:
4.6.1.1. Оберігайте стільниці з акрилового каменю від дії агресивних хімічних речовин, таких як:
• розчинники фарб,
• речовини, що містять хлорний метилен,
• ацетон,
• кислотні засоби для чищення,
• засоби для виведення плям,
• речовини для очищення металу.
У разі потрапляння, перерахованих вище речовин на поверхню з акрилового каменю, негайно змийте його водою з милом.
4.6.1.2. При попаданні на поверхню стільниці з акрилового каменю бурякового соку, соків-концентратів, барвників, хімікатів, сильних відбілюючих препаратів або очищувачів, її слід негайно витерти і потім ретельно вимити поверхню водою з милом.
4.6.1.3. На стільниці з акрилового каменю не допускається вплив високих температур (обов’язково використовуйте теплоізолюючу підставку).
4.6.1.4. Не ріжте продукти безпосередньо на поверхні стільниці з акрилового каменю, тим самим ви можете зашкодити поліровку. У разі виникнення на матеріалі подряпин чи інших механічних пошкоджень, теоретично ви можете самостійно їх усунути, але ми рекомендуємо звернутися до нас. У наших фахівців є досвід і необхідні матеріали практично для будь-якого ремонту.
4.6.1.5. При виливанні окропу в раковину, рекомендується ввімкнути спочатку холодну воду.
4.6.1.6. Не кладіть на стільниці з акрилового каменю каструлі та сковорідки, зняті безпосередньо з плити або з духовки, а також електричні нагрівальні прилади (чайники, фритюрниці тощо). Завжди використовуйте захисні підкладки або підставки з гумовими ніжками для гарячих каструль або електричних нагрівальних приладів.
4.6.1.7. Незважаючи на міцність штучного каменю, сильний удар важким або гострим предметом може його пошкодити і залишити сліди.
4.6.1.8. Сильні кислоти, такі як дренажі, для прочищення каналізації (труб), повинні бути негайно змиті водою. Деякі з них можуть залишати білі плями, які не виводяться.
4.6.1.9. На полірованій поверхні стільниці з акрилового каменю рекомендується використовувати неабразивну губку.
4.6.2. Догляд за поверхнями з акрилового каменю.
4.6.2.1. Звичайні бруд і плями (кава, чай, алкоголь, сліди від запалених цигарок) зі всіх типів поверхонь видаляються за допомогою мила, води і губки. Бруд, плями видаляються легкими круговими рухами.
4.6.2.2. Спирт використовується для очищення поверхонь від косметики. Лак для нігтів очищається рідиною для зняття лаку на НЕ ацетоновій основі, а потім змивається водою.
4.6.2.3. Проводьте щоденне очищення стільниці, а саме:
— витирайте чистою вологою ганчіркою або губкою;
— відчищайте плями спеціальним миючим засобом;
— періодично проходьтеся спеціальним абразивним очищувачом, щоб підтримати зовнішній вигляд.
4.7. Рекомендації по експлуатації і догляду за кварцовими стільницями.
4.7.1. Не ставте деко, сковороди, каструлі, тільки що зняті з вогню прямо на поверхню.
Дуже швидке нагрівання поверхні може привести до розтріскування і навіть розколювання поверхні. Розпечені предмети завжди слід ставити на підставку або дощечку — так поверхня прослужить Вам довше.
4.7.2. Уникайте ударів важкими металевими предметами — це може пошкодити або розколоти кам’яну поверхню, падіння, наприклад, викрутки або ножа вістрям вниз рівно перпендикулярно площині стільниці може залишити скол на поверхні навіть самої міцної кам’яної стільниці.
4.7.3. Уникайте надмірного застосування сили або сильного тиску при очищенні поверхні лезом ножа, шпателем — це може пошкодити поверхню.
4.7.4. Важливо знати, що, як і будь-яка інша поверхня, кварцова поверхня може бути сильно пошкоджена при використанні сильних хімікатів (концентратів) і розчинників.
4.7.5. Ніколи не використовуйте для очищення кварцової стільниці речовини, що містять трихлоретан або хлористий метилен, а також розчинники або розчини для видалення фарби.
4.7.6. Уникайте використання дуже агресивних або концентрованих миючих засобів, таких як миючі засоби для духовки і / або гриля, засоби для чищення посудомийних машин, що містять високо лужний склад (рівень рН – від 8,5 і вище). Не використовуйте їх або інші концентровані хімікати для чищення кварцових поверхонь.
4.7.7. Продукти, що містять масла і порошки, можуть залишати сліди, тому їх слід ретельно змивати. Якщо на кварцову стільницю випадково потрапив один із зазначених вище продуктів, негайно промийте її великою кількістю чистої води, щоб нейтралізувати ефект.
4.7.8. При попаданні на поверхню стільниці з кварцу бурякового соку, соків-концентратів, барвників, хімікатів, сильних відбілюючих препаратів або очищувачів, її слід негайно витерти і потім ретельно вимити поверхню водою з милом.
4.7.9. Для того щоб кварцова стільниця завжди виглядала, як нова, досить використовувати теплу воду або м’якодіючий миючий засіб. Використовуйте неабразивний рідкий засіб (наприклад, крем Cif) і м’яку ганчірку або щітку, після застосування яких обполосніть поверхню чистою водою. Або протирайте стільницю мильним розчином і м’якими ганчірками. Проводити очищення необхідно завжди тільки круговими рухами. При належному догляді за поверхнями кварцових стільниць, вони можуть прослужити довгий час.
4.8. Догляд за поверхнями з граніту або мармуру.
4.8.1. Слід мати на увазі, що мармур і граніт — це «живі» матеріали і особливістю таких поверхонь є велика гігроскопічність (схильність до вбирання рідин). Через це існує небезпека утворення патьоків і незмивних плям.
4.8.2. Крім загальних умов догляду рекомендується при необхідності знежирення
користуватися водним розчином денатурованого спирту. Час від часу захищайте
поверхні мармуру і граніту за допомогою нанесення спеціальних водовідштовхувальних засобів. Після нанесення таких засобів і перед новим
використанням поверхні ретельно протріть їх м’якою сухою тканиною.
4.8.3. Завжди ретельно висушуйте змочені ділянки після закінчення чищення.
4.9. Рекомендації по експлуатації і догляду за кухонними стільницями, виготовленими з постформінгу.
4.9.1. Стільниці кухонних меблів з постформінгу (ДСП облицьований пластиком HPL) в місцях стиків особливо сприйнятливі до вологи, тому категорично забороняється пошкоджувати герметичний шар в місцях стиків. Якщо на місце стику потрапляє вода, її негайно потрібно протерти насухо, щоб уникнути проникнення в основу стільниці. При попаданні на пластикову стільницю бризок окропу або гарячої їжі, можливо, виникнення глибоких плям, тому необхідно обов’язково протерти стільницю вологою серветкою.
4.9.2. Щоб уникнути набрякання стільниці і відклеювання кромки пластику не допускається скупчення води на її поверхні.
4.9.3. Не допускається зіткнення з пластикової поверхнею стільниці палаючих сигарет, гарячої праски, дек і каструль прямо з духовки або з плити і т.п. Обов’язково використовуйте теплоізолюючу підставку.
4.9.4. Не допускається залишати на тривалий час заморожені продукти на поверхні стільниці, від різкого перепаду температури можливо пошкодження основи стільниці.
4.9.5. Не допускається обробляти і різати продукти на поверхні стільниці, обов’язково користуйтеся призначеними для цього обробними дошками.
4.9.6. Догляд за робочими поверхнями стільниць і стінових панелей повинен здійснюватися м’якою тканиною, поролоновою губкою або спеціальними щітками. Для догляду за будь-яким типом стільниць рекомендується використовувати побутові миючі засоби.
4.9.7. Категорично неприпустимо при чищенні стільниці застосування твердих пристосувань (скребків, губок) з робочим покриттям з пластикового або металевого матеріалу, а також агресивних, абразивних матеріалів та миючих засобів на кислотній основі.
4.9.8. Не можна використовувати для очищення поверхонь абразивні, кислото місткі і порошкові засоби. Чистячі засоби, що містять жир і віск, а також засоби для полірування меблів залишають на оброблюваних поверхнях наліт, тому їх використання протипоказане.
4.9.9. При попаданні на поверхню стільниці бурякового соку, соків-концентратів, барвників, хімікатів, сильних відбілюючих препаратів або очищувачів, її слід негайно витерти і потім ретельно вимити поверхню.
4.9.10. Для видалення важко забруднених або масляних плям з ламінованої поверхні використовуйте локально миючі засоби, що містять аміак.
4.9.11. При заміні або додаванні деяких елементів в гарнітур, можливі видимі відмінності в кольорі, що не є ознакою неякісних меблів.
4.10. Догляд за скляними поверхнями:
4.10.1. Не проводьте по поверхнях металевими предметами, не ударяйте скло важкими твердими предметами. Не піддавайте полиці зі скла великим вертикальним навантаженням.
4.10.2. Для чищення використовуйте спеціальні засоби для скла і кераміки. Не використовуйте засоби, які володіють абразивними властивостями, а також губки з покриттям з металевого або стружкового матеріалу. Протирати скло і дзеркала слід м’якою тканиною.
4.10.3. При необхідності знежирення рекомендується користуватися водним розчином денатурованого спирту.
4.10.4. Очищати скло рекомендується спеціальними засобами, нанесеними на м’яку тканину.
4.10.5. Не допускається застосування соди, пральних порошків, абразивних паст, порошків і інших не призначених для догляду за виробами меблів.
4.11. Догляд за дзеркальними поверхнями:
4.11.1. Дзеркальні поверхні не рекомендується мити за допомогою звичайних синтетичних засобів, призначених для чищення вікон. Від них дзеркала можуть покритися плямами і помутніти.
4.11.2. Небажана також суха чистка поверхні дзеркал. Після неї можуть залишитися подряпини на поверхні.
4.11.3. Дзеркала найкраще протирати нашатирним спиртом або спеціальним очищувачем для дзеркал.
4.12. Догляд за розсувними дверима:
4.12.1. Періодично очищайте пилососом полози нижніх направляючих від бруду і пилу, в іншому випадку вони намотуються на колесо і заважають плавному ходу дверей.
4.12.2. Не піддавайте профіль систем і матеріали наповнення дверей механічним пошкодженням і впливам хімічних засобів, не призначених для цього матеріалу.
4.12.3. Остерігайтеся потрапляння великої кількості вологи в зрізи матеріалів ущільнювача.
4.13. Характеристики експлуатації меблевих комплектуючих.
4.13.1. Навісні шафки, які кріпляться за допомогою дюбеля до стіни, повинні мати
спеціальну конструкцію і кріплення, тому ці моменти треба обговорювати з дизайнером або конструктором. До того ж не кожна стіна витримає велику вагу. Бетонна стіна витримає вагу до 160 кг, цегляна розрахована на 80 кг, а гіпсокартон може витримати не більше 40кг, а подвійний гіпсокартон витримує до 60 кг.
4.13.2. Навіси і шина для навісних шафок розраховані на вагу до 75 кг. Прямі кухонні навісні шафки для будь-якого типу стіни можна навантажувати не більше ніж на 8-10 кг. Кутовий модуль може витримати навантаження до 15 кг.
4.13.3. Кріплення ОММ (Італія) для полиці прихованого монтажу розраховані на вагу не більше 30 кг. Отже, на полицю шириною до 600 мм можна поставити предмети вагою 20 кг, якщо полиця шириною до 900 мм, то вона витримає 15 кг. При цьому бажано рівномірно розподілити вагу по усій ширині і не ставити предмети на самий край, щоб не перекосилася полиця. Максимально допустиме тривале статичне навантаження на полиці з ДСП і MDF завтовшки 16-19мм, розташовані в отворах шаф і стелажів шириною до 600мм, — 15 кг, а для ширини до 900мм — 10 кг. При рівномірному розподілі навантаження по усій наявній площі полиці допустимі наступні навантаження:
4.13.3.1. Навантаження на полиці з натурального дерева довжиною менше 60см не повинно перевищувати 40 кг; навантаження на полиці довжиною від 60см до 80см не повинно перевищувати 30 кг; навантаження на полиці довжиною від 80см до 1м не повинно перевищувати 20 кг; навантаження на полиці довжиною понад 1м не повинно перевищувати 10 кг.
4.13.3.2. Навантаження на полиці ДСП і МДФ довжиною менше 60см не повинно перевищувати 25 кг; навантаження на полиці довжиною від 60см до 80см
не повинно перевищувати 20 кг; навантаження на полиці завдовжки від 80см до 1м не повинно перевищувати 15 кг; навантаження на полиці довжиною понад 1м не повинно перевищувати 10кг.
4.13.4. Максимально допустиме статичне навантаження на дно з фанери, яке буває в ящиках з направляючими Телескоп або Тандем і стінками з дерева при ширині до 600 мм, — 25 кг, а при рівномірному розподілі по усій площі дна ящика навантаження може досягати 30 кг. Ящик шириною до 900 мм не варто навантажувати більше 20 кг. Якщо дно ящика з дерева, то допускається навантаження до 50 кг, якщо витримають направляючі. З дном з ДСП можуть бути усі типи ящиків: з направляючими Телескоп і Тандем для великих розмірів, з роликовими направляючими ящик Металбокс і направляючі Тандембокс для ящиків на кухні і в ванній кімнаті.
4.13.5. Ящик Металбокс на роликових направляючих витримує загальну вагу до 15 кг (Samet), 20 кг (Hettich), 25 кг (Blum).
4.13.6. Ящик на телескопічних направляючих витримує загальну вагу до 30 кг.
4.13.7. Ящик Тандембокс і направляючі Тандем розраховані на загальну вагу до 30 кг або до 50 кг.
4.13.8. Скляні полиці товщиною 4мм і більше розраховано на статичне навантаження 2,5 кг. Максимальне статичне навантаження на стільниці із звичайного скла не повинне перевищувати 8 кг, максимальне статичне навантаження на стільниці із загартованого скла — 25кг. Оптимальне зусилля для відкриття дверей — до 3 кг; для висування ящиків на направляючих — до 5 кг.
4.13.9. Більшість петель для розсувних фасадів можуть відкриватися на кут не більше 110 градусів.
4.13.10. Підйомний ліфт для одягу (пантограф) розрахований на вагу 10 кг (Starax),
12 кг (Komandor), 16 кг (Hafele).
4.13.11. Тремпель або висувний тромбон (вішалка) може витримати до 8 кг при
ширині 250 мм, до 6 кг при ширині 300 мм, 5 кг при ширині до 350 мм, 4 кг при
ширині 400 мм і 3 кг при ширині 450 мм.
4.13.12. Чотири пластикові опори для кухні здатні витримати вагу до 350 кг.
4.13.13. Кошики Magic corner (Чарівний кут), які встановлюють в кутові нижні шафи, витримують вагу до 18 кг (задній кошик) і до 14 кг фронтальний кошик на дверцях (знаходиться ближче).
4.13.14. Усі інші механізми витримують вагу залежно від типу направляючих і
кріплення.

5. Гарантійні зобов’язання.

5.1.Корпусні меблі виготовлені за індивідуальним проектом з екологічно чистих матеріалів та комплектуючих.
5.2.Постачальник гарантує надійну службу меблів за умови дотримання споживачем правил експлуатації.
5.3.Гарантійний строк експлуатації меблів – 12 місяців з дня їх отримання.
5.4.Протягом дії гарантійного зобов’язання, у випадку виявлення фабричних недоліків та дефектів, або виникнення поломок, пов’язаних з цими недоліками та дефектами, Замовник має право на безоплатний ремонт згідно вимогам Закону України «Про захист прав споживачів».
Гарантійне обслуговування не проводиться у разі:
— закінчення гарантійного терміну;
— невиконання правил, умов та рекомендацій по експлуатації меблів;
— наявності на виробі механічних пошкоджень і дефектів, слідів стороннього втручання у виріб, що виникають в результаті неправильної експлуатації, некваліфікованого складання, ремонту і транспортування;
— перевищення допустимих навантажень на виріб;
— нанесення шкоди виробу в результаті умисних або помилкових дій споживача;
— нанесення шкоди виробу, викликаного попаданням всередину виробу сторонніх предметів, рідин, тварин, комах і т.д.;
— гарантійні зобов’язання не поширюються на здуття покриття (ламінату, плівки, шпону, ЛКП) в результаті неправильної експлуатації меблів (наприклад, під впливом води або пари, високої температури, сильних джерел випромінювання і т.д.);
— нанесення виробу шкоди в результаті внесення змін до його конструкції;
— використання виробу в виробничих цілях;
— при наявності на поверхнях фасадів механічних пошкоджень, впливу високої температури або слідів впливу хімічних речовин, попадання великого об’єму рідини на фасади і т.д.;
— наявності пошкоджень, про які замовник знав перед покупкою і отримав додаткову знижку;
— наявності механічних і інших пошкоджень, що виникли внаслідок природного зносу виробу (подряпини і зміна кольору);
— якщо виріб було піддано подальшій технологічній обробці;
— використання виробу не за призначенням;
— псування виробу під впливом непереборної сили (пожежа, затоплення та ін. стихійні лиха);
— при порушенні умов зберігання і самостійного транспортування;
— при монтажу (збиранні) виробів власноручно або третіми особами;
— при неправильному використанні механізмів трансформації, висування і механізмів відкривання-закривання;
— виявлення тріщин на склі і вітражах після приймання меблів;
— втрати договору, документів про оплату;
— ремонту меблів і техніки не уповноваженими на це особами, її розбирання і інших, не передбачених інструкціями втручань;
— пошкоджень, викликаних екстремальними кліматичними умовами при транспортуванні, зберіганні і експлуатації;
— внесення виправлень тексту договору і його додатків;
— блокування рухомих елементів виробів при попаданні у внутрішні робочі обсяги сторонніх предметів і дрібних деталей одягу;
— недбалого зберігання та / або транспортування власником транспортної, торговельної або сервісною організацією (в даних випадках власнику слід звертатися з претензіями в організації, які здійснювали транспортування і зберігання);
— перегрів-деформація пристінкового профілю і стінової панелі в місці підвищеної температури (газова плита або варочна панель).
Увага! Виробничими дефектами виробу не є:
— особливості, зумовлені фактурою матеріалу або стилем виробу, такі як незначні (не впадають в очі) колірні відмінності або відмінності текстури елементів виробу;
— незначні кольорові відміни елементів виробів від зразків, представлених в каталогах та інших друкованих виробах, обумовлюється особливостями поліграфії;
— незначні кольорові відміни елементів виробів від зразків, виставлених в торгових точках, оскільки колір поверхонь в процесі зберігання і експлуатації може змінюватися;
— за вказаних вище причин, не є дефектом розбіжність за кольором з придбаними раніше меблями елементів на заміну або елементів за додатковими замовленнями;
— звичайне стирання покриття в місцях частого дотику;
— ослаблення з’єднань, зниження рухливості петель і замків, зміна ходу дверей і ящиків в процесі постійного використання, викликані відсутністю догляду за виробом;
— незначні відмінності у відтінках кольору і відмінності малюнка корпусу і фасадів;
— колірні зміни, які виникають в результаті зовнішнього фізичного і хімічного впливів, в процесі зберігання і експлуатації кухонних меблів;
— натуральні зміни, що відбуваються в дереві (наприклад: зміна відтінку деревини або блиску лаку під час експлуатації);
— різниця відтінків дерев’яних елементів, якщо це дефект натуральної структури деревини або різних сортів деревини використаної для виготовлення виробу;
— незначна різниця в кольорі, пов’язана з різним поглинанням барвників в деревину;
— характерні властивості породи дерева, такі як структура, здорові сучки, вкраплення;
— натуральні «дефекти» спеціально використані у виробі, про яких замовник був поінформований заздалегідь (наприклад: великі сучки, шашель);
— поступова зміна кольору натурального шпону під впливом сонячного світла;
— відсутність безперервності структури шпону між окремими фасадами;
— натуральні тріщини на шпоні як наслідок його специфіки;
— нерівномірна структура деревини;
— натуральна різниця у відтінках шпону для окремих фасадів і панелей;
У разі придбання знижених в ціні меблів, претензії за якістю і зовнішнім виглядом не приймаються.
Гарантійні зобов’язання не поширюються на «видаткові» комплектуючі (лампи, годинник і т.д.).
Недотримання вищевикладених правил, умов і рекомендацій, що спричинило виникнення недоліків меблевого виробу, є підставою втрати права на гарантійне обслуговування.

6. Порядок пред’явлення претензій.

1. Якщо у Вас є зауваження або претензії щодо якості меблів, то протягом гарантійного терміну зверніться в магазин, де придбали меблі, за умови дотримання правил догляду та експлуатації, а також наявності договору, товарного чеку та фотографій пошкоджених деталей меблів.
2. Розглядаються тільки письмові претензії від Замовника.
3. Якщо письмова претензія від Замовника приймається, то Виробник переробляє брак протягом 2-х місяців, при відсутності непередбачених обставин з обов’язковим узгодженням продовження терміну переробки.
4. Якщо письмова претензія від Замовника не приймається, або на її розгляд необхідно додатковий час, то протягом доби з моменту її надходження, Виробник повідомляє про це Замовника в письмовій формі. Повідомлення по електронній пошті, також є письмовою відповіддю.
5. Завдання на переробку або виготовлення віддається у виробництво, тільки за умови, якщо елементи меблевих виробів, які мають невідповідність знаходиться у Виробника, або надано фото від Замовника, що підтверджує невідповідність елементів меблевих виробів.
6. Повернення вартості бракованих деталей, проводиться тільки після надходження забракованих деталей на склад Виробника.
7. За загальноприйнятим нормами, датою поставки, а також моментом переходу права власності, ризиків випадкової загибелі, або випадкового пошкодження, є момент передачі меблевих виробів перевізнику, що підтверджується Актом прийому-передачі товару та видатковою накладною при завантажуванні в автотранспорт.
8. Будь-які претензії по видимим дефектам (явним недолікам) пред’являються відразу на умовах укладеного договору, до початку складання меблів, тому що вже встановлені вироби (з присадками під петлі і отворами під ручки) будуть розглядатися як прийнятий товар Покупцем. В цьому випадку, навіть, якщо будь-які видимі дефекти будуть задокументовані, жодні претензії не будуть прийняті Виробником.
9. Виробник не несе відповідальність за дефекти, що виникли при транспортуванні від Замовника до клієнта, вантажно-розвантажувальних роботах, через порушення при монтажі, неправильного зберігання і експлуатації.
10. Термін пред’явлення претензій по недопоставці пакувального місця — в момент доставки товару на склад Замовника.
11. Термін та порядок пред’явлення претензій по недовкладень (некомплектність) встановлюється умовами договору.
Увага:
— Виконуючи вимоги і рекомендації даної інструкції, Ви зможете завжди підтримувати в найкращому стані всі елементи Ваших меблів.
— Виробник не несе відповідальності за дефекти, що виникли в результаті неправильної експлуатації, самостійного транспортування і зберігання меблів.
— Меблі з дефектами, що виникли з вини покупця (поломки в результаті навантажень, забруднення, неналежної експлуатації тощо), можуть бути оновлені або відремонтовані за рахунок покупця. Відтінок і фактура меблів можуть відрізнятися від зразка в виставковому залі.
— Виробник залишає за собою право внесення конструктивних змін, що не погіршують зовнішній вигляд виробів і їх експлуатаційні якості.
— Не використовуйте несправне обладнання і не намагайтеся ремонтувати його самостійно.
— Недотримання вищевикладених вимог і рекомендацій даної інструкції по експлуатації та догляду за меблями і технікою, що спричинило виникнення дефектів меблевого виробу в цілому, є підставою втрати права на гарантійне обслуговування.
— Переробка бракованих виробів за рахунок Виробника і гарантія не поширюються на фасади та деталі з видимими механічними пошкодженнями і пошкодженнями, що виникли внаслідок порушення правил експлуатації.
— Недотримання Правил експлуатації може призвести до скорочення терміну служби і передчасного виходу з ладу елементів меблів.
— Якщо описана інформація з будь яких причин здалася вам недостатньою, Ви можете отримати додаткові вичерпні відомості і рекомендації у продавця меблів.
З викладеним вище ознайомлений (а) і згоден (а):
Покупець:
________________ / _______________ / «_____» _________________ 20___ р.
Підпис Прізвище

Scroll Up
ru_RURussian
ru_RURussian